Szeptember utolsó hétvégéje igazan elkényezteti a lovassportok rajongóit, hiszen Izsákon zajlik az egyesfogathajtó világbajnokság, Kecskeméten pedig a díjugrató megyei döntő kerül megrendezésre szombaton és vasárnap. A kiskunhalasi lovasok népes csapata képviseli városunkat a megyei döntőn. Az első nap máris halasi érmeket ünnepelhettünk.

 

A „B/1 a" stílusverseny győztese a Kiskunhalasi Lovasbandérium lovasa Szőke Zsófia "Wild Rose" nyergében, edzője Nagy Sándor. A második és negyedik helyet szintén a szintén halasi Fodor Gábor tanítványai szerezték meg, Dudás Vanda és Pintye Réka. A „B/1 c" versenyszámban a közel negyven indulóból Szőke Zsófia ötödik helyen végzett "TT. Leonardo"-val, Balogh Andrea "Elena"-t lovagolva pedig a hatodik helyet szerezte meg. A „B/2 ifi" is kedvezett városunk lovasainak, hiszen Weinhardt Virág második és negyedik helyen végzett, Balogh Andrea harmadik, Endrédi Tekla pedig ötödik és hatodik helyre lovagolt.

Füzér Gábor tanítványai a „B/2 nyitott" kategóriában folytatták a halasi érem gyűjtést. Szikora Beáta második, Füzér Flóra harmadik, Tóbiás Szilvia pedig ötödik helyen végzett. A „B/3 ifi" versenyszám ismét Balogh Andrea sikerét hozta, aki a második helyezettnek járó kupát vehette át.

Természetesen mindkét lovas rendezvény várja a nézőket vasárnap is a döntőkkel!

 

Rózsahegyi Róbert

A Bács-Kiskun megyei Lovas Szövetség elnökségi tagja